התקשרו עכשיו

Menu

כיוון פרונט

כיוון פרונט הוא למעשה כיוון של זוויות ההיגוי ברכב, פעולה הנדרשת ברמה תקופתית מאחר ולאורך זמן קיימת תזוזה של מתלה ההיגוי המחבר בין שני גלגלי הרכב (מקדימה או מאחורה), מה שמשפיע על זוויות ההיגוי ברכב ובאופן מעשי על תגובת הגלגלים לתנועת ההגה.

במרבית הרכבים המשווקים במדינת ישראל נדרש כיוון פרונט לגלגלים הקדמיים בלבד, שהם המובילים את כיוון הנסיעה והשליטה בו, כמו גם מאחר והמתלה הקדמי הוא גמיש לתזוזה, בעוד שהמתלה האחורי הוא קשיח וקבוע.

מתי נדרש כיוון פרונט?

זווית היגוי לא מדויקת תביא למשיכה של ההגה לאחד הצדדים בנסיעה ישרה, לשחיקה מהירה של הצמיגים, לאחיזה רופפת בכביש ולהשהיה בפעולות הבלימה. תחושה של חוסר שליטה מלאה בהגה, נטייה של הרכב וחוסר יציבה על הכביש לרוס תאותת על הצור בכיוון פרונט.

חשוב לשמור על צמיגים תקינים ונפח צמיגים על פי הוראות היצרן, בטרם פניה למוסך לכיוון פרונט, שכן מחסור באוויר בצמיגים או לחילופין צמיגים שחוקים יביאו לאותם תסמינים.

מערכת ההיגוי וכיוון הפרונט של הרכב נבדקים מדי שנה בבדיקת הרישוי השנתית במכוני הרישוי, כחלק ממכלול בדיקות תקינות ובטיחות של הרכב, וליקויים בזוויות ההיגוי יביאו לאי עמידה במבחן הרישוי. במקרה בו נדרש כיוון פרונט לרכב מומלץ לבצע בטרם הפניה למכון הרישוי לביצוע טסט לרכב.

עלות של כיוון פרונט משתנה כמובן בין סוגי הרכבים ועל פי ספקי השירות השונים.

מכון הרישוי המחודש פליקס בלוד מזמין את תושבי לוד, המרכז והשפלה לביצוע בדיקות רישוי מקצועיות תחת סטנדרטים גבוהים של שירות ללקוח, בשקיפות מלאה, בהוגנות ובאווירה נינוחה. במקום כמות גדולה של עמדות בדיקה פעילות למניעת זמני המתנה גבוהים, ופינות המתנה מאובזרות ומפנקות.

טסט מהבית

רישוי שנתי

כיוון פרונט

בדיקות קנייה